Když děti stůňou… III.

6.2.2013

Běžným dětským onemocněním se nevyhne dříve či později žádné dítě. Nejpřirozenějším typem léčby je přírodní cesta pomocí bylinek, které se popíjejí, vdechují, používáme je k obkladům a zábalům.

Pozor na chemické léky!
Užívání chemických léků je určitě jednodušší než si připravovat čaje, sirupy a tinktury, ale ne každé jednoduché řešení je to nejsprávnější. Syntetické léky bychom měli opravdu používat pouze v nutných případech. Jedině tak se může u dítěte rozvinout silný imunitní systém. Některé nešetrné léčebné postupy mohou na dítěti zanechat trvalejší následky, které se obvykle začnou projevovat až v pozdějším věku.

Bolavé bříško
U miminek bolesti bříška většinou způsobuje nadýmání. U starších však může být příznakem psychické zátěže, poruch trávení, zánětu slepého střeva či jiné nemoci.

Pozor!
Jestliže se bolesti břicha objeví náhle a s velkou intenzitou, v doprovodu horečky, zvracení, dušnosti je nutné ihned navštívit lékaře, aby vyloučil vážnější komplikace. Také pokud bolesti břicha trvají bez přestávky 3 a vice dní.

Za bolestmi bříška často stojí bolavá dušička
Děti jsou mnohem citlivější než dospělí lidé. Nadměrná zátěž na ně má větší dopad. Stresové situace, jako například hádky rodičů, úmrtí v rodině, stres ve školce nebo škole, nejrůznější strachy, konfl ikty s ostatními dětmi, obvykle začínají bolestmi břicha a mohou vyprovokovat žaludeční neurózu a ještě daleko více.

Přírodní prostředky na zmírnění žaludečních křečí

Fenyklový čajík
Potřebujeme: 1 lžičku nadrcených fenyklových semen
Postup: Semínka zalijeme 2 dl vroucí vody a necháme 15 minut louhovat. Pak přecedíme a podáváme dítěti po lžících.

Dětský zázvorový čajík
Potřebujeme: půl lžičky čerstvě nastrouhaného kořene zázvoru, 2 dl vody, 3 lžičky medu, půl lžičky citrónové šťávy
Postup: Zázvor přelijeme vroucí vodou a necháme 10 minut louhovat, pak přecedíme, přisladíme medem a nakonec dáme citrónovou šťávu. Nalijeme do termosky a podáváme dítěti po lžičkách. Čaj musí zůstat teplý. I vůně rostlin dokážou zklidnit podrážděný žaludek Blahodárně působí namazání oblasti břicha tímto olejem. Připravíme tak, že do 2 lžic mandlového oleje přidáme 2 kapky éterického oleje z fenyklu, heřmánku římského nebo bazalky. Zakryjeme ručníkem a po zvýšení účinku ještě přiložíme teplý termofor.

[hidepost=0][/hidepost]

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>