Když děti stůňou…
Běžným dětským onemocněním se nevyhne dříve či později žádné dítě. Nejvíce rizikovým prostředím pro nákazu jsou dětská zařízení – školky, mateřská centra, školy, dále čekárny u lékařů, nákupní centra a hromadná doprava. Nejpřirozenějším typem léčby je přírodní cesta pomocí bylinek, které se popíjejí, vdechují, používáme je k obkladům a zábalům.
Pozor na chemické léky!
Užívání chemických léků je určitě jednodušší, než si připravovat čaje, sirupy a tinktury, ale ne každé jednoduché řešení je to nejsprávnější. Syntetické léky bychom měli opravdu používat pouze v nutných případech. Jedině tak se může u dítěte rozvinout silný imunitní systém. Některé nešetrné léčebné postupy mohou na dítěti zanechat trvalejší následky, které se obvykle začnou proje vo vat až v pozdějším věku.
Nachlazení
Typické příznaky nachlazení
– pálení a škrabání v krku,
– ucpaný nos, později vodnatá rýma,
– bolesti hlavy,– celková únava,
– zvýšená teplota, zimnice.
Základní opatření při nachlazení
– nemocný má mít dostatečný klid na lůžku,
– pravidelný pitný režim,
– lehkou stravu bohatou na vitaminy a minerály,
– místnost, kde se pacient nachází, několikrátdenně pořádně vyvětráme.
Malý pacient potřebuje láskyplnou péči
Dítě potřebuje v době nemoci zvlášť mnoho jistoty a bezpečí. Nejlepší samozřejmě je, když se o ně stará maminka, popřípadě jiná nejbližší osoba. Při láskyplné péči o nemocné dítě se velmi zintenzivní vztah rodiče či jiných pečujících osob k dítěti. Pro všechny zúčastněné je to důležitý čas učení. Vyvíjí se nová jistota a více důvěry.
Nachlazení velmi ulehčí aromaterapie
Do misky v aromalampě nalijeme 2 lžíce vody a do ní přidáme 1 kapku eukalyptového, 1 kapku tea tree a 1 kapku levandulového éterického oleje. Pak zapálíme svíčku a necháme provonět místnost, kde se malý pacient nachází. Takto postupujeme 2× denně. Pozor na kvalitu éterických olejů, musí mít na etiketě uvedeno, že jsou 100% přírodní, jiné nikdy nekupujeme, protože obsahují syntetické přísady (i například 95%).