Vitamin s příběhem
V květnovém čísle Nové Regeny jsme informovali čtenáře, jak nemocnému člověku v naší republice nebyly doručeny významné injekce ze zahraničí – celní úředníci je odeslali zpět. Injekce obsahují laetril zvaný také amygladin, čili vitamin B17. V USA je zakázán, v EU je uznán pouze jako potravní doplněk. Proto jsme poznatky o „utajovaném“ vitaminu B17 zmapovali.
Říkejme mu, jak chceme: amygladin, laetril, vitamin B17 – pod všemi uvedenými názvy se skrývá bič na závažné civilizační choroby včetně nádorových onemocnění. Vitamin B17 objevil již v r. 1950 americký chemik dr. Ernst Krebs.
Jablíčko denně, ale i s jadérky
Moderního člověka trápí svalová dystrofie, srpkovitá anémie, srdeční choroby, roztroušená skleróza a další zdravotní problémy. Stále se hledá příčina chorob, avšak nikoliv nedostatek něčeho. Metabolická onemocnění patří k těm, jež se vyskytují v rámci těla a nejsou přenosná na další osoby – z tohoto úhlu pohledu je rakovina metabolickým onemocněním. Dr. E. Krebs rovněž ukázal na fakt, že v historii medicínské vědy se nenalézá chronické metabolické onemocnění (tedy nemoc, která sama nepomine), které by se léčilo, popřípadě jemuž by se předcházelo léčivem, chirurgicky nebo mechanickou manipulací s tělem. V případě podobných problémů, jako jsou kurděje, pelagra, křivice, beri-beri, tzv. noční slepota a další onemocnění, konečné řešení vždy tkvělo ve faktorech spjatých s náležitou výživou.
Kde jedí i jádra z pecek
Mezi západním Pákistánem, Indií a Čínou se nachází malé království Hunza. Obyvatelé této země jsou nejen dlouhověcí, ale především nemají rakovinu, což potvrdily výzkumy již ve 20. letech minulého století. Jejich největším bohatstvím jsou meruňkové sady. Meruňky jedí v létě čerstvé, v zimě sušené na slunci. Za nejchutnější část plodů, jichž spotřebují nekonečně mnoho, považují jadérko = semeno v pecce. Všechna semena, která nesnědí, uskladňují a drtí na velice jemný olej. Ženy si jím potírají vlasy i pleť (nemají vrásky), v určitý den v měsíci se na něm smaží chléb. V případě potřeby se olej ze semen pojídá po lžících. Také jím masírují modřiny. Hunzové konzumují až 7,5× více obvyklého příjmu B17 ve srovnání s industrializovanými společnostmi.
Existují další etnika, do nichž si tzv. civilizovaná strava nenašla dlouho cestu a spotřeba malého množství sacharidů s nadbytkem rostlinných proteinů, vitaminů a minerálů (včetně vitaminu B17) poskytuje obyvatelům těchto oblastí bez moderních výdobytků život prostý nádorových onemocnění. Patří k nim indiáni, Eskymáci, Abchazové, některé populace z tropických oblastí Jižní Ameriky a Afriky. Více než třetina místních plodin zmíněných oblastí obsahuje vitamin B17 nebo jeho základní složku – nitrolisod. Příkladem může být kasava (maniok, tzv. také chléb tropů, celosvětově 3. nejdůležitější plodina – původní, tedy hořký, nikoliv zušlechtěný). Méně rakoviny se ostatně vyskytuje mezi některými skupinami obyvatel amerických států – v Utahu mezi mormony, v Kalifornii jimi jsou vegetariánští adventisté sedmého dne.
Příklady se najdou i ve zvířecí říši: dostanou-li opice v zoologické zahradě peckoviny, které předtím neznaly, nejdřív z nich vyjmou a rozbijí pecku, snědí jádro a teprve potom zhltnou celý plod. Sledujte zvířata domácí i divoká, která se dovedou „napást“ na určitých travinách či bylinách (včetně např. koček domácích vyvezených na víkend).
[hidepost=0][/hidepost]