DCA

Časopis Nová Regena přináší další informace o DCA – Dichloroacetátu sodném. Dr. Evangelos Michelakis z University of Alberta objevil před několika lety účinky DCA na rakovinové buňky. DCA u nich prý dokáže vyvolat apoptózu, což je vlastně jakási „sebevražda“ buňky. Normální buňky po určité době odumřou a jsou nahrazeny novými. Rakovinové buňky mají tento systém sebezničení nefunkční, a proto stále žijí a neustále se množí, čímž vzniká nádor. DCA podle výzkumného týmu Dr. Michelakise umí tedy zastavit toto nekontrolované zhoubné bujení. Tím vlastně rakovinu léčí a rakovinové buňky z těla postupně odstraňuje. DCA ale již není možné patentovat, proto o jeho využití a tím i nově objevené vlastnosti žádná farmaceutická firma nemá zájem. Zde je jeden z mnoha příběhů, které naleznete na webu www.edca.cz
Vážení,
… můj léčebný program se dá nejlépe popsat jako sporadický, nepravidelný, nedůsledný a dezorganizovaný. To možná bude pro další lidi zvažující použití DCA dobrá zpráva, ale více než pravděpodobně vyžene na palmu kaž – dého klinického výzkumníka.
Lymfom mi diagnostikovali uprostřed ledna 2008. To bylo překvapení! Neměl jsem ani potuchy o tom, že mám rakovinu; neprojevovaly se vůbec žádné znatelné nepříznivé účinky. Objevili ji zcela náhodou při rutinním rentgenu.
¨Na prvním PET – CAT (základním) snímkování jsem byl už koncem ledna. Obzvláště mne šokovalo zjištění, že mi našli tak velký abdominální nádor (velikosti grapefruitu), a že se to už rozlezlo i do mnoha dalších míst. Zařadili mne do stupně 3,5, kvůli velké hmotě nádoru a mnohonásobným lokalizacím. Naštěstí nenašli žádný náznak napadení kostí či mozku, což by mělo za následek hodnocení stupněm 4 nebo 4,5.
Po konzultacích s několika onkology a přečtení všechno, co jsem mohl najít na internetu, jsem se pokoušel (neúspěšně) dostat do velmi slibného klinického pokusu s lymfomy. Protože se mi dlouhodobé prognózy standardní chemoterapie a léčení ozařováním vůbec nelíbily, lékař mi navrhl, abych pokračoval v hledání a ucházel se s jeho pomocí o doplňkové testy. Protože se u mne neukazovaly žádné nepříznivé účinky lymfomu (kromě velikosti nádoru), lékař mi doporučil zaujmout „bdělý vyčkávací postoj“. To znamenalo odklad léčení, ale pravidelné kontroly a každé 3 měsíce čerstvý sken. Kdyby se choroba zhoršovala nebo vyvíjely nepříznivé symptomy, pak bych podstoupil běžné léčení.
[hidepost=0][/hidepost]