Nezávislý vědec pátrá v Praze po tajích středověku

Vincent Bridges je v Praze během posledních dvou let už po několikáté. Pořádá tu přednášky, esoterické vycházky a hledá souvislosti, které jiným (i rodilým Pražanům) bývají utajeny.
Praha je krásná, stará, zvláštní, esoterické spojení a esoterické zvláštnosti tu čekají doslova na každém metru čtverečním! V Praze byli Edward Kelley, dr. John Dee iWilliam Shakespeare. O slavném dramatikovi to však málokdo ví. Nejvíc bychom se dozvěděli z knih o životě v Praze 16. století.
Proč tedy William Shakespeare v jedné své hře umístil Čechy na mořské pobřeží?
Máte na mysli Zimní pohádku, že? Právě ona je z autorova hlediska nejvíce autobiografická, vše v ní zpřeházel. V Čechách byl totiž za vlády Rudolfa II. jako špión – mám o tom nezvratitelné doklady. O jeho návštěvě ovšem svědčí i další reálie v Zimní pohádce: třeba jméno Polyxena, které je v Anglii neobvyklé a v Čechách měla Polyxena jisté postavení. Nejde jen o to! Třeba inspirací k příběhu Král Lear byl ve skutečnosti Krok a jeho dcery. V r. 1580 by dramatikovi byla zdrojem informací Kosmova kronika. Při důkladné analýze Shakespearova díla stačí všechny aspekty propojit. Byl v Čechách, konkrétně v Praze, a setkal se tady s Edwardem Kelleym a Johnem Dee. Chybu v geografii při psaní Zimní pohádky zjevně učinil úmyslně, aby zmátl stopy.
Podíváme-li se nyní o tisíc let zpět, stavěly se v 10. stol. rotundy určitým směrem – z Prahy je to na Jeruzalém, a to bylo pro tu dobu nesmírně důležité. V Čechách je přece jen několik zachovalých rotund, zkuste zapřemýšlet, jak jsou vlastně orientovány.
Myslíte, že šlo o předpis?
Spíše šlo o záměr. Měly směřovat určitým směrem, na něco ukázat.
Zmiňujete fakt, že část Prahy je postavena stejně jako část Jeruzaléma…
Ano, Karel IV. stavěl Nové Město Pražské jako model Jeruzaléma – všechny ulice ústící na Karlovo i Václavské náměstí, stejně jako oblast mezi nimi, představují model Jeruzaléma, jsou definovatelné se židovskou částí Jeruzaléma. Centrum Karlova náměstí skrývá velice důle – žitou stavbu – kostel, který nejspíš nesl jméno Kristova nebo Božího těla a ukládaly se do něj mimořádně ceněné relikvie.
[hidepost=0][/hidepost]